ShowBiz
  para

  Artes Ferruni prodhuesja shqiptare e filamve fiton çmim në “International Emmys 2019”

  Prodhuesja e filmit, 25 vjeçarja Artes Ferruni, ka ngritur flamurin shqiptar për industrinë e filmit…
  ShowBiz
  para

  ‘Madame’ po shkëlqen gjithandej, El Shqipo ylli i ri në skenën shqiptare

  Mark Berisha apo i njohur me emrin e artit El Shqipo ka lindur dhe është…
  Lajme
  para

  Si rezultat i ministrit Bekteshi, Elektranat e Maqedonisë ndajnë 50 mijë euro për Shqipërinë

  Përmes një postimi në rrjetin social facebook, ministri i ekonomisë Kreshnik Bekteshi ka bërë të…
  Vendi
  para

  Elezi: Investimet në Propozim – buxhetin për vitin 2020

  Shkup, 28 nëntor – Në emisionin ‘Magazina ekonomike’ në Alsat-M e ftuar ka qenë edhe…
  Rajoni
  para

  Trondit Everest Haxhi: Ja 7 lëshimet e Qeverisë shqiptare me rastin e tërmetit

  Rasti i tërmeteve, është rast i veprimit emergjent për institucionet e shtetit, ngase, bëhet fjalë…
  ShowBiz
  para

  Seldi shokon me këngën e re; Këmbanat bien përsëri për Mimozën?

  Sapo është lançuar kënga e fundit e Sabianit. Këtë herë, ai ka zgjedhur një bashkëpunim…
  Lajme
  para

  Një tjetër shqiptarë në Prokurorinë e Shkupit, Faton Azizi nga sot betohet si prokuror

  Shkup, 25 nëntor – Ishte një nxënës dhe student mjaft i dalluar. Ka mbaruar studimet…
  Lajme
  para

  Pas Zaevit, edhe komentuesit e bëjnë rezil Mukin

  Kryeministri Zoran Zaev sot sërish ka kundërtshtuar deputetin e LSDM-së, Muhamed Zekirin në lidhje me…
  Lajme
  para

  Zaev kundër nënkryetarit shqiptar të LSDM: Me BDI-në raporte të shkëlqyera

  Kryeministri Zoran Zaev është pyetur rreth raporteve me parnertin e koalicionit qeveritarë BDI. Me këtë…
  Lajme
  para

  Elezi në konferencën e UNCTAD: Përmes rritjes së transparencës deri tek përmirësimi i menaxhimit me borxhin publik!

  Gjenevë, 20 nëntor – Zëvendësministrja e Financave, Dr. Shiret Elezi në Konferencën e 12-të të…

   Ekonomi

    27/07/2019

    Arbnor Segashi, përforcimi i ri i FC Kosova München

    Një nga emrat më të rinjë që i është bashkuar FC Kosova München është dhe Arbnor Segashi, një djal me…
    23/07/2019

    Gostivari barazon me Dinamon, Enis Dervishi shënon eurogol

    Gostivari gjatë ditës së sotme në Ohër ka zhvilluar edhe takimin e dytë kontrollues në kuadër të përgatitjeve për sezonin…
    28/06/2019

    Nebi Ademi: Do të përfundoj karierën e kickboksit me një meç në Prishtinë

    E ka nisur si i ri rrugën e karates për të vazhduar më tej në kickboks e më pas edhe…
    21/06/2019

    Dervishi largohet nga Teteksi, bashkohet me Gostivarin

    Mbrojtësi i talentuar nga Tetova, Enis Dervishi në sezonin e ardhshëm do të luaj për Gostivarin, anëtar i ligës së…
    20/06/2019

    Xhengis Rexhepi vazhdon karrierën në Superligën e Kosovës

    Xhengis Rexhepi sërish do të rikthehet për të drejtuar një skuadër në Superligën e Kosovës. Burime të afërta me “infOSport.mk”,…
    19/06/2019

    Muhamed Useini vazhdon karrierën në Kosovë

    Muhamed Useini ka finalizuar marrëveshjen me skuadrën e Gjilanit, me të cilët ka nënshkruar kontratë dy vjeçare, njofton “infOSport.mk”. Mesfushori…
    19/06/2019

    Milani prezanton trajnerin e ri

    Ndonëse ishte gjithçka e kryer më herët, sot ka ardhur edhe zyrtarizimi i Marco Giampaolos në pankinën e Milanit, Ish…
    19/06/2019

    KF Shkëndija mëson kundërshtarët e mundshëm për në raundin e dytë

    Kampionët e vendit Shkëndija kanë mësuar edhe kundërshtarët e mundshëm nëse kalojnë në raundin e dytë të eliminatoreve të Ligës…
    18/06/2019

    Mevlan Adili largohet nga Zhalgirisi i Lituanisë

    Futbollisti shkupjan Mevlan Adili ka ndërprerë bashkëpunimin me skuadrën e Lituanisë, Zhalgirisin. Sipas “InfOSport.mk” Adili nuk ka dashur të vazhdojë…
    18/06/2019

    Osmani dhe Alimi vlerësojnë kundërshtarin në Çampions

    Pasi mësuan emrin e rivalit të parë në eliminatoret e Ligës së Kampionëve, shefi i stafit teknik të Shkëndijës, Qatip…
    18/06/2019

    Xhelil Abdulla, transferohet në Superligën e Kosovës

    Xhelil Abdulla karrierën e tij e vazhdon në Superligën e Kosovës te skuadra e Llapit. Mbrojtësi nga Tetova sot ka…
    18/06/2019

    Shkupi kundër Pjunikut të Armenisë në Liga Europa

    FC Shkupi në raundin e parë të eliminatoreve në Liga Europa do të ketë Pjunikun e Armenisë. Kështu shorti i…

    Te ndryshme

    Close