FutbollSport

Shkëndija mëson kundërshtarin e parë në Ligën e Kampionëve

Shkëndija e Tetovës do ta përfaqësojë vendin në eliminatoret e Ligës së Kampionëve, ndërsa shorti i hedhur sot në Nion të Zvicrës ka nxjerrë për kundërshtarë të tetovarëve në raundin e parë skuadrën nga Estonia, Nome Kalju.

Në grupin e parë, ku ishte edhe kampionia e vendit Shkëndija, u shortuan edhe këto çifte si Crvena Zvezda-Farencvarosh, Astan-Suduva, Ludugorets-CFR 1907 dhe AJK-Ararat Armenia.

Ndeshjet e para në program janë me 9/10 korrik, ndërkohë ato kthyese me 16/17 dhe korrik.

Show More

Related Articles

Close