FutbollSport

Xhelil Abdulla, transferohet në Superligën e Kosovës

Xhelil Abdulla karrierën e tij e vazhdon në Superligën e Kosovës te skuadra e Llapit. Mbrojtësi nga Tetova sot ka firmosur kontratë 1 vjeçare me skuadrën kosovare dhe është prezantuar nga ana e klubit.

Abdulla sezonet e fundit ishte pjesë e Renovës, ndërsa më herët ka luajtur edhe për skuadrat si Shkëndija, De Grafshap, Duisburg e Euromilk. Për 27 vjeçarin kjo do të jetë eksperianca e parë në futbollin kosovar.

 

Show More

Related Articles

Close