LajmeVendi

Ahmeti: Vetingu i domosdoshëm, “VMRO dhe LSDM, kanë dallime për Ligjin, prandaj nuk morra pjesë në takim”

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti theksoi se nuk ka pasur nevojë ai të marrë pjesë në takimin e liderëve pasi siç tha vetëm VMRO dhe LSDM kanë dallime për ligjin për PP.

Ahmeti tha se mbështesin ligjin për PP dhe se BDI do të jetë e pranishme nëpër takime atëherë kur do të vij momenti i aktit final.

Ahmeti gjithashtu foli edhe për idenë e BDI-së në lidhje me vetingun, për çka tha se është një proces i domosdoshëm.

Show More

Related Articles

Close